houseofprint.pl | Backlight i frontlight
5
post-template-default,single,single-post,postid-5,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Backlight i frontlight

Najbardziej prestiżowy nośnik reklamy zewnętrznej.

Najbardziej prestiżowy nośnik reklamy zewnętrznej to backlight, zdominowany na rynku przez 2 standardowe formaty 8×4 m. i 6x3m., większości oferowany przez AMS i CLEAR CHANNEL.

Pojedyńczo umieszczone powierzchnie (tzw. powierzchnie wolnostojące czyli freeboardy) są przede wszystkim intensywnie doświetlonymi kasetonami, które przykryte zadrukowanym obustronnie winylem (winyl z poddrukiem) tworzy bardzo dobre jakościowo efekty kontrastu i odwzorowania kolorów.

Winyl backlight to pochodna winylu jednostronnie drukowanego, zwanego potocznie banerem. W reklamie zewnętrznej winyl frontlight jest wykorzystywany m.in. do powierzchni FLN 50’ i FLN 100’ oferowanych przez AMS. Posiada lepsze parametry jakościowe druku jednak z uwagi na brak przepuszczalności wiatrowej nie może być stosowany do większych rozmiarów ekspozycji.

Galeria przykładowych prac